معماری و عمران

پروکائین آمید (PROCAINAMIDE)

توجهات پزشکی- پرستاری: اختلالات خونی از عوارض شایع است. در صورت خونریزی و تغییر رنگ پوست و خونمردگی آزمایش های انعقادی انجام می گردد. در صورت تزریق وریدی می بایست بیمار تحت کنترل باشد.

21 مهر 1400

بزرگترین معماری دستکند ایران در استان مرکزی ثبت ملی می گردد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، بزرگترین معماری دستکند ایران در استان مرکزی ثبت ملی می گردد.

19 شهریور 1400

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

هم زمان با جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین و در آستانه 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ازهویت تازه این بانک رونمایی شد.

2 شهریور 1400

امانی: معلم، چراغ راهنمایی به سوی دانایی است

تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری هفته بزرگداشت مقام معلم را تبریک گفت.

3 مرداد 1400

انتقاد از عدم توسعه دولت الکترونیکی در کشور

به گزارش خبرنگاران، امیر ناظمی امروز شنبه در مراسم رونمایی از دو سامانه توسعه فرآیندهای مرتبط با دولت الکترونیکی شامل سامانه احراز هویت معتبر در فضای مجازی و سامانه پیام ایران، گفت: بر اساس ساختار فعلی کشور، سازمان فناوری اطلاعات توسعه دهنده خدمات...

11 خرداد 1400

تحلیل عملکرد چهار نماینده ایران در آسیا از نگاه جلال چراغپور

کارشناس فوتبال ایران عملکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا را تحلیل کرد.

4 خرداد 1400

تصویربرداری سریال گاندو2 به نیمه راه خود رسید

تهران (پانا) - تصویربرداری سریال گاندو2 به کارگردانی جواد افشار و تهیه کنندگی مجتبی امینی که محصول موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی است ، به نیمه رسید.

19 فروردین 1400

تهیه دستورالعمل تست صدا در مراکز معاینه فنی

یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به تهیه دستورالعمل تست صدا در مراکز معاینه فنی توسط کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران، گفت: در صورت اجرایی شدن این دستورالعمل، ایران اولین کشور خاورمیانه خواهد بود که در مراکز معاینه...

10 اسفند 1399

آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان

ایسنا/ این خبر پیرامون آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان برای شما نگارش شده است.

26 بهمن 1399

توقف عملیات غیر مجاز2 شرکت در عرصه باستانی ارجان بهبهان

احسان شیخ بارانی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی ارجان و چگاسفلی بهبهان اظهار کرد: عرصه شهر باستانی ارجان 400 هکتار است که کارخانه سیمان بهبهان و شرکت بهره برداری آبیاری مارون در محدوده این عرصه قرار گرفته اند.

20 بهمن 1399

چرا تهران تعطیل نمی شود؟

در هفته های اخیر مرتب و به تکرار شنیده ایم شرایط تهران بحرانی است، تخت خالی نداریم، کادر درمان خسته اند و به همان اندازه هم صحبت از تعطیلی تهران شده است. پیشنهادی که هنوز اجرایی نشده است.

18 آذر 1399

ابداع سینک ظرفشویی رباتیک برای یاری به شستشوی ظروف

یک مخترع اقدام به ساخت یک سینک ظرفشویی رباتیک نموده است که دارای قابلیت کنترل غیرمستقسم و از راه دور است و به ویژه می تواند به افراد معلول یاری کند.

12 آذر 1399

لفاظی های ترامپ درباره خروج نیروها با واقعیت همخوانی ندارد

زمانی که دونالد ترامپ چند روز پیش در توئیتر نوشت که کل سربازان آمریکایی باید تا کریسمس از افغانستان به خانه برگردند، در حال تاکید بر هدفی بود که سال هاست در عملی کردنش ناکام مانده است و بیش از هر چیز امید دارد که رای دهندگان در زمینه خاتمه دادن به استقرار...

25 آبان 1399

انگیزه چیست و چگونه می تواند زندگی شما را تغییر دهد؟

شما از نوجوانی به یادگیری رانندگی فکر می کردید. شما معتقدید که داشتن یک ماشین به شما آزادی، انتخاب و ماجراجویی می دهد - همچنین باعث افزایش چشم انداز شغلی شما می گردد اما با وجود این اعتقادات و تشویق دوستان و خانواده، هرگز نتوانسته اید رانندگی یاد بگیرید....

14 آبان 1399

خبرنگاران مردم مراغه یک میلیارد و صد میلیون تومان صدقه دادند

مراغه - خبرنگاران - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مراغه گفت: سال گذشته یک میلیارد و یکصد میلیون تومان از 34 هزار و 295 صندوق تعبیه شده در شهرستان جمع آوری و در سرفصل های جهیزیه، یاری های موردی، درمانی، فرهنگی و مناطق محروم شهرستان هزینه شد.

10 آبان 1399

آنچه در مراسم خاکسپاری هنرمند ایرانی در وین گذشت

فرهاد ورهرام در خاکسپاری منوچهر طیاب از این مستندساز قدیمی، به عنوان هنرمندی که واقعا ایران را دوست داشت، یاد کرد.

3 آبان 1399

کشف 13 اسکلت در لایه های پنهان تخت جمشید ، در قطعات استخوانی کشف شده آشفتگی دیده می شود

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: در 2 فصل اخیر، فصل سه و چهارم احیای آبراهه ها، بقایایی استخوانی از انسان و حیوان کشف شد.

16 مهر 1399

غار کتله خور؛ بهشتی پنهان در دل کو های زنجان، عکس

.در 155 کیلومتری جنوب استان زنجان، جایی در نزدیکی گرماب از توابع شهر خدابنده، غاری با شهرت دنیای وجود دارد. کتله خور برای غارنوردان و طبیعت گردان حرفه ای نامی آشناست. بسیاری از غارنوردان از سراسر ایران و البته دنیا برای درنوردیدن کتله خور، راهی زنجان می...

6 مهر 1399

تشریح فرایند بازگشت کاخ ثابت پاسال به فهرست آثار ملی

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای واصله، تشریح فرایند بازگشت کاخ ثابت پاسال به فهرست آثار ملی صورت گرفت.

30 شهریور 1399

جزئیات دیدار نمایندگان با شهردار تهران، چرا شهرداری گزارشی از شرایط آسیب اجتماعی ارائه نمی دهد؟

دومین نشست مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم با حضور شهردار تهران به عنوان اولین میهمان این مجمع به منظور بررسی مسائل پایتخت برگزار گشت.

31 مرداد 1399
تعداد: (32)