طراحی گرافیکی و چاپ

معرفی هلیله زرد و خواص درمانی آن

موقع استفاده کردن از هلیله زرد باید آن را شکست، هسته آن را دور انداخت و پوست و گوشت خشک شده آن قابل استفاده می باشد. پوست و گوشت خشک شده آن را به صورت دم نموده، نیم کوب شده و یا

17 آبان 1400

پروکائین آمید (PROCAINAMIDE)

توجهات پزشکی- پرستاری: اختلالات خونی از عوارض شایع است. در صورت خونریزی و تغییر رنگ پوست و خونمردگی آزمایش های انعقادی انجام می گردد. در صورت تزریق وریدی می بایست بیمار تحت کنترل باشد.

21 مهر 1400

درمان بیماری ها در طب سنتی: حروف ص، ض، ع، غ

صرع حمله غیر قابل کنترل و رفتار غیرطبیعی حسی، حرکتی یا روانی است که از طریق فعالیت غیرطبیعی مغز ایجاد می شود.

19 مهر 1400

رونمایی از تیتراژ سریال مستند جریان شجریان

تهران (پانا) -همزمان با سالروز تولد محمدرضا شجریان از تیتراژ سریال مستند جریان شجریان رونمایی شد.

9 مهر 1400

بانک کارآفرین لباس نو به تن کرد

هم زمان با جشن بیست و یکمین سالگرد تاسیس بانک کارآفرین و در آستانه 22 بهمن، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ازهویت تازه این بانک رونمایی شد.

2 شهریور 1400

طفره رفتن بانک ها از اجرای صحیح قانون چک

کیفیت اجرای قانون نو چک در همه بانک ها یکسان نیست و در برخی از بانک ها توجه کافی به ایجاد وحدت رویه در اجرای قانون نشده، اما در برخی بانک ها اجرای قانون به شکل صحیح درجریان است.

13 مرداد 1400

این تخفیف ها از کجا می آید؟

یک ناشر با بیان این که مردم عادت به تخفیف دریافت دارند، می گوید: تخفیف های دوره ای نظیر آدینه سیاه یا آن چه در نمایشگاه کتاب اتفاق می افتد، نقش دادن شوک به بازار را بازی می نمایند و درنهایت به رونق این کسب و کار منجر می شوند، اما تخفیف های دائمی در بازار...

28 تیر 1400

روایت درمانی چیست و چگونه می تواند به درمان مسائل روحی کمک کند؟

روایت درمانی سعی دارد رویکردی محترمانه و بدون سرزنش در امر مشاوره و کار در جامعه باشد. این روش مسائل را جدا از مردم می داند و فرض می کند افراد دارای مهارت ها، شایستگی ها، اعتقادات، ارزش ها، تعهدات و توانایی های زیادی هستند که به آنها کمک می کند تا از تأثیر...

7 اردیبهشت 1400

آیا ایران هم می تواند صاحب ارز دیجیتال گردد؟

ارزهای دیجیتال در حال تحکیم پایه های خود در نظام پولی جهانی هستند و در این شرایط به نظر می رسد که باید برای مواجهه با این نظام جدید پولی آماده شویم؛ ساخت ارز دیجیتال ایرانی یکی از احتمالات است که کارشناسان مالی برای آن ایده های مختلفی دارند.

27 بهمن 1399

آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان

ایسنا/ این خبر پیرامون آشنایی با لوگوی مشهورترین موزه های جهان برای شما نگارش شده است.

26 بهمن 1399

اقدامات ضدکرونایی بانک ها در دوران پاندمی

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به برخی اقدامات لازم از سوی بانک ها در حمایت از کسب و کارها در دوران کرونا، گفت: تمدید بازپرداخت اقساط وام ها، یک گام اساسی است.

6 دی 1399

ابداع سینک ظرفشویی رباتیک برای یاری به شستشوی ظروف

یک مخترع اقدام به ساخت یک سینک ظرفشویی رباتیک نموده است که دارای قابلیت کنترل غیرمستقسم و از راه دور است و به ویژه می تواند به افراد معلول یاری کند.

12 آذر 1399

خبرنگاران ساخت کوچکترین دستگاه تصویربرداری با امکان اسکن سه بعدی رگ

تهران- خبرنگاران- محققان استرالیایی و آلمانی پیروز به ساخت کوچکترین دستگاه تصویربردای جهان شده اند که به ضخامت یک تار موی انسان است. این دستگاه در رگ های خونی حرکت می کند و رگ ها را با وضوح میکروسکوپی اسکن کند.

25 شهریور 1399

احمد بَلاذُری صاحب کتاب فتوح البلدان

احمد بن یحیی بن جابر بلاذری، کاتب، ادیب و تاریخ نگار بزرگ قرن سوم هجری قمری است.

22 مرداد 1399

هگل و پدیدارشناسی روح چاپ شد

به گزارش خبرنگاران، این کتاب ترجمه جدیدی از شرحی بر پدیدارشناسی روح هگل است. کتاب پدیدارشناسی صرف نظر از این که یکی از شاهکارهای فلسفه غرب است، متنی بسیار دشوارفهم به شمار می رود. نویسنده کتاب شرحی را که بر این کتاب نوشته، با نیت کاستن از دشواری متن این...

2 تیر 1399

کتاب به قدرت رسیدن محمد بن سلمان-4، آغاز شکل گیری رویای تکیه بر تخت پادشاهی

نزدیکان محمد بن سلمان می گویند که رفتار و گفتار شاهزاده جوان سعودی در همان دوران نوجوانی حاکی از روحیه جاه طلبی و میل شدید وی به حکومت بود.

16 خرداد 1399

نقشه خوانی و اهمیت یادگیری آن

توانایی خواندن نقشه های ساختمانی یک مهارت است.در هر قسمتی از صنعت ساخت و ساز که فعالیت کنید چه پیمانکار عمومی باشید و یا مهندس ناظر، در هر صورت توانایی خواندن نقشه های ساختمانی موضوعی است که باید آن را قرا رگفته باشید.

28 اردیبهشت 1399

شیار 143 در اسلامشهر اکران می گردد

محمدمهدی سلیمی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به اینکه خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، اسطوره های صبر و مقاومت هستند، گفت: سینمای دفاع مقدس طی سالیان گذشته توانسته بخشی از زحمات و سختی های مادران شهید را به تصویر بکشد، در این بین فیلم شیار...

17 فروردین 1399

نخستین نشست شورای امنیت روسیه در ترکیب جدید

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه از برگزاری نشست ولادیمیر پوتین با اعضای دائمی شورای امنیت این کشور و با حضور دو عضو جدید آن میشوستین نخست وزیر جدید و مدویدیف نائب رئیس شورای امنیت اطلاع داد.

18 اسفند 1398