یزد پایلوت طرح نیروگاه های خورشیدی می گردد

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، رییس مجمع نمایندگان استان یزد، گفت: توسعه صادرات نقش مهمی در تأمین اعتبارات لازم برای تقویت زیرساخت های استان در حوزه های مختلف ایفا می نماید.

یزد پایلوت طرح نیروگاه های خورشیدی می گردد

به گزارش ایسنا،کمال دهقانی فیروزآبادی در نهمین ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر نیرو و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، با بیان این که در سال های گذشته مدیران دستگاه های اجرایی کوشش های زیادی برای ایجاد و تقویت زیرساخت های توسعه ای انجام دادند، اظهار کرد: متأسفانه امروز شرایط مالی دولت مثل گذشته نیست، به همین دلیل توسعه کشور در حوزه های مختلف به تدوین برنامه های راهبردی موثر احتیاج دارد.

وی برطرف موانع و چالش های اقتصاد مقاومتی از جمله اولویت های جدی مسئولان و مدیران اجرایی قرار گرفته است، اضافه نمود: توجه به توسعه صادرات از جمله راهکارهای رونق فراوری و تأمین اعتبار لازم برای توسعه پایدار است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، گفت: استان یزد در حال حاضر بهترین شرایط برای تبدیل شدن به پایلوت اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی در کشور را دارد.

دهقانی کوشش های وزارت نیرو برای آبرسانی به روستاهای شهرستان تفت را از جمله خدمات حائز اهمیت این وزارتخانه در استان یزد دانست و اعلام کرد: پیشنهاد می کنم استفاده از ظرفیت های مردمی و زیست محیطی یزد برای توسعه مالی کشور در دستور کار مسئولان و وزرای دولت قرار گیرد.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم شهرستان های مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابرکوه در این جلسه با بیان این که بحث تأمین آب در استان یزد نسبت به دیگر استان های کشور از اولویت جدی تری برخوردار است، توضیح داد: توزیع آب در شهرستان های استان با عدالت و نظارت بیشتری انجام گردد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از تعاونی های بخش خصوصی در راستای اهداف و سیاست های مالی مقاومتی، گفت: نظارت بر ارائه تسهیلات از جمله ضرورت های اجرایی در راستای اهداف مالی مقاومتی است.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان این که لایحه مشارکت خصوص در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، اعلام کرد: توسعه مالی کشور مستلزم مشارکت بخش خصوصی است.

این مسئول در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد تعادل در حوزه خروج و ورود ثروت در خدمات، توضیح داد: حمایت از بخش خصوصی یزد در حقیت تقویت زیرساخت های توسعه این استان و در نهایت حمایت از مردم ایران است.

موسوی بیوکی با بیان این که یزد از جمله استان های موثر در فراوری برق و تقویت صادرات برق است، گفت: وزارت نیرو می تواند با ایجاد و تقویت زیرساخت های فراوری برق استان یزد را برای صادرات برق کمک کند.

نماینده مردم یزد در مجلس در خاتمه سخنان خود با بیان این که صندلی صنعت بانک و بورس در استان یزد خالی است، اعلام کرد: توجه ویژه به سه صنعت بانک، بورس و بیمه برای توسعه یزد لازم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "یزد پایلوت طرح نیروگاه های خورشیدی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد پایلوت طرح نیروگاه های خورشیدی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید