روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل گردد

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، یک مقام روسی خاطرنشان کرد که پروژه خط لوله ترک استریم ممکن است در آینده به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل گردد.

روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی 90 به نقل از ترند، آندری گرومادین تحلیلگر ارشد بخش نفت و گاز اسبربانک روسیه گفت که پروژه خط لوله ترک استریم ممکن است در آینده به خط لوله ترانس آدریاتیک (موسوم به تاپ) متصل گردد.

آندری گرومادین اشاره نمود که در پیکر بندی فعلی، خط لوله ترک استریم با هدف تامین گاز بازار ترکیه و کشورهای اروپای شرقی از جمله بلغارستان، صربستان و مجارستان صورت گرفته است.

تحلیلگر ارشد اسبربانک روسیه با اشاره به احتمال کاهش تقاضا از سوی کشورهای اروپای شرقی گفت که همکاری ترک استریم با سایر پروژه ها از جمله خط لوله ترانس آدریاتیک هنوز پیش بینی نشده است، اما به نظر ما اگر در بازارهای هدف میزان تقاضا کاهش یابد، این امر در آینده ممکن است.

وی خاطر نشان کرد که در مرحله اول، آلمان و اتریش قرار دارند، چرا که اصلی ترین بازارهای فروش گاز برای گازپروم روسیه هستند.

اسبربانک یا بانک پس انداز فدراسیون روسیه، بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می گردد. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار گرفته است.

اسبربانک در سال 1841 تأسیس شده است. این بانک طیف گسترده ای از خدمات بانکی، شامل خدمات پس انداز، سرمایه گذاری و گونه های مختلفی از خدمات وام و وام مسکن را، ارائه می دهد.

ترک استریم خط لوله انتقال گاز طبیعی به طول 1090 کیلومتر است، که از شهر آناپا، سرزمین کراسنودار، روسیه شروع شده و پس از گذر از دریای سیاه، در شهر لوله بورگاس، کشور ترکیه خاتمه می یابد. ظرفیت انتقال گاز طبیعی این خط لوله روزانه معادل 80 میلیون متر مکعب می باشد.

خط لوله انتقال گاز طبیعی ترانس آدریاتیک (تاپ)، به عنوان بخشی از دالان گازی جنوب، قرار است در اواخر سال 2019 میلادی افتتاح شده و نخستین محموله گاز جمهوری آذربایجان در اوایل سال 2020 میلادی به وسیله این خط لوله به اروپا صادر گردد که ظرفیت سالانه آن در مرحله نخست 10 میلیارد متر مکعب خواهد بود.

این خط لوله در خاک ترکیه در دو نقطه اسکی شهیر (مرکز ترکیه) و تراکیا (غرب ترکیه) نقطه خروجی خواهد داشت که منطقه خروجی گاز در اسکی شهیر برای تامین گاز ترکیه در نظر گرفته شده و نقطه خروجی در منطقه تراکیا (استان ادیرنه شهر ایپسالا)، محل اتصال به ادامه طرح به سمت اروپا در خاک یونان خواهد بود.

طول این خط انتقال گاز در مجموع یک هزار و 850 کیلومتر بوده و برای انتقال گاز به وسیله آن، هفت ایستگاه تقویت فشار، چهار ایستگاه سنجش و 49 مخزن بزرگ پیش بینی شده و 19 کیلومتر از این خط انتقال نیز از بستر دریای مرمره در غرب ترکیه احداث خواهد شد.

این خط انتقال گاز که راه ابریشم انرژی خوانده شده، بنا به اعلام کارشناسان، بزرگترین پروژه انتقال انرژی قرن نیز محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ترک استریم ممکن است به خط لوله ترانس آدریاتیک متصل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید