هواوی از تحریمها دوباره ضرر کرد

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، عایدی شرکت هواوی تکنولوژیز با متاثر ماندن کسب و کار تلفن هوشمند این شرکت از تحریمهای آمریکا، در سه ماهه سوم 38 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

هواوی از تحریمها دوباره ضرر کرد

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، این غول مخابراتی چینی در 9 ماه نخست سال 455.8 میلیارد یوان (71.32 میلیارد دلار) عایدی داشت که تقریبا یک سوم مدت مشابه سال گذشته بود و حاشیه سودش 10.2 درصد بود. طبق محاسبات رویترز، عایدی سه ماهه سوم هواوی 134.4 میلیارد یوان بود.

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در سال 2019 هواوی را در فهرست سیاه صادرات قرار داد و دسترسی به فناوری ساخت آمریکا را برای این شرکت چینی ممنوع نمود و توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و تامین قطعات از فروشندگان دیگر را محدود ساخت. این محدودیتها به کسب و کار گوشی هواوی به شدت لطمه زد و اریک شو، رییس هیات مدیره چرخشی هواوی در سپتامبر اظهار کرد که عایدی بخش تلفنهای هوشمند سال جاری حدود 30 تا 40 میلیارد دلار کاهش پیدا خواهد نمود.

اگرچه هواوی آمارهای سه ماهه سوم خود را به صورت کلی منتشر کرد اما در عین حال اظهار داشت عمده این کاهش مربوط به کسب و کار مصرف کننده بوده است.

طبق گزارش شرکت کانترپوینت ریسرچ، هواوی هشت درصد سهم بازار تلفن هوشمند چین را در سه ماهه سوم داشت که کمتر از 30 درصد در مدت مشابه سال گذشته بود.

از سوی دیگر برند آنر (Honor) که سابق بر این زیرمجموعه هواوی بود و در نوامبر فروخته شد تا بتواند به فعالیت ادامه دهد، 96 درصد تلفن بیشتری در سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته فروخت و 15 درصد سهم بازار چین را در اختیار گرفت.

هواوی در پی ایجاد منابع تازهی از عایدی خارج از حوزه زیرساخت مخابراتی و گوشی است. این شرکت در ژوئن سیستم عامل هارمونی را در تلفنهای هوشمند عرضه کرد و در پی تامین نرم افزار برای شرکتهای خودروسازی است اما مدیران هواوی می گویند این خطوط تازه مدتی زمان خواهند برد تا به ثمر بنشینند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال این شرکت از بازگشت منگ وانژو، مدیرمالی خود و دختر رِن ژنگفی، موسس این شرکت به محل کارش پس از سه سال مبارزه علیه استرداد به آمریکا در کانادا تقویت شده است. درخواست آمریکا برای استرداد وی به منشا اصلی اختلاف بین پکن و واشنگتن تبدیل شده بود و مقامات چینی اظهار کردند این پرونده حل و فصل شد تا به انتها یافتن بن بست دیپلماتیک یاری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هواوی از تحریمها دوباره ضرر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی از تحریمها دوباره ضرر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید