ورزش هایی که آلزایمر را به تعویق می اندازند

به گزارش خبرنگاران، سبک زندگی، ورزش و عادات رژیم غذایی، ساختار ژنتیکی، سابقه خانوادگی و فاکتورهای متعدد دیگر نشان می دهند که شما در معرض ابتلا به آلزایمر قرار دارید یا نه. آلزایمر یک بیماری روانی است که موجب بروز مشکلاتی در حافظه، تفکر و رفتار می گردد. شایع ترین نوع زوال عقل بوده که معمولا در افراد مسن دیده می گردد.

ورزش هایی که آلزایمر را به تعویق می اندازند

هنوز هیچ دارویی برای توقف بیماری آلزایمر یافت نشده است، اگرچه برخی داروها به درمان علائم بیماری یاری می نمایند.

با این حال محققان سراسر دنیا موافق هستند که ورزش جسمی و بدنی می تواند به بهبود عملکردهای شناختی بیماران آلزایمری یاری کند.

اخیرا محققان بیمارستان عمومی ماساچوست آمریکا دریافته اند نوروژنز، فراوری نورون های جدید، در ساختار مغزی که خاطرات در آن کدگذاری می شوند می تواند موجب بهبود عملکرد شناختی در موش های مبتلا به آلزایمر گردد و فعالیت فیزیکی می تواند این محیط را پاکسازی کند و اجازه دهد سلول های جدید عصبی زنده مانده و رشد نمایند و عملکرد شناختی بهبود یابد.

حال محققان به آنالیز این موضوع پرداختند که چه ورزش های دارای تاثیر مثبت در این زمینه هستند. محققان دانشگاه کنتیکت آمریکا در تحقیق در این مورد دریافتند انجام ورزش های هوازی توسط افراد مسن در معرض ریسک ابتلا به آلزایمر یا مبتلا به آلزایمر، در مقایسه با انجام ورزش های ترکیبی هوازی و استقامتی، به خودی خود سه برابر بیشتر موجب بهبود توانایی فکر و تصمیم گیری افراد می گردد.

همچنین گفته می گردد ورزش با شدت متوسط سه روز در هفته و به مدت 45 دقیقه منجر به بهبود نسبی عملکرد شناختی در شرکت نمایندگان می گردد.

سازمان بهداشت دنیای توصیه می نماید افراد مسن بالا 65 سال باید حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش هوازی با شدت متوسط (مثل پیاده روی تند)، 75 دقیقه در هفته ورزش با شدت شدید یا ترکیب ورزش های هوازی با فعالیت های استقامتی به مدت 2 روز یا بیشتر در هفته انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورزش هایی که آلزایمر را به تعویق می اندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش هایی که آلزایمر را به تعویق می اندازند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید