مسائل شهرستان پیشوا به روایت فرماندار

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: نبود تخت بیمارستان در پیشوا یکی از مهمترین مسائل پیشوا است.

مسائل شهرستان پیشوا به روایت فرماندار

به گزارش خبرنگاران، حسین عباسی شامگاه سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه جنوب شرق استان تهران که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار گردید، بیان نمود: امیدواریم سفر معاون رئیس جمهور مقدمه سفر رئیس جمهور و هیئت وزیران به جنوب شرق استان تهران برای ایجاد یک جهش در توسعه مالی و عمرانی منطقه باشد.

وی اضافه نمود: یکی از ویژگی های شاخص شهرستان پیشوا مردم اغلب بومی و جوان با علقه قوی به انقلاب و نظام اسلامی با سابقه پیشتازی در شکل گیری انقلاب و قیام 15 خرداد 1342 است.

فرماندار شهرستان پیشوا وجود مجموعه های دانشگاهی و حوزوی را از نقاط قوت شهرستان پیشوا دانست و گفت: پیشوا ظرفیت بسیار عظیم در حوزه کشاورزی و دامپروری و صندلی برتر و قوی در سطح کشور و استان با بیش از 14 هزار هکتار اراضی حاصلخیز کشاورزی دارد.

وی توضیح داد: شهرک صنعتی پیشوا با مساحت 1400 هکتار با زیرساخت های تأمین شده در بخش آب و برق یکی دیگر از ظرفیت های عظیم شهرستان است که پویایی آن مستلزم برطرف بعضی موانع است.

عباسی فقدان بیمارستان را یکی از ضعف های مهم پیشوا دانست و گفت: برطرف مشکل راه های مواصلاتی شهرستان از جمله تسریع در اجرای طرح احداث جاده آنتنی دسترسی پیشوا به اتوبان قم-گرمسار (حرم تا حرم) و تغییر کد و ردیف طرح از استانی به ملی در دستور کار مجموعه شهرستان واقع شده است.

وی اضافه نمود: با توجه به عدم تأمین حقابه و در نظر دریافت سهمیه آب شرب از سد ماملو، تسریع و اقدام عاجل در تامین اعتبار و اجرای خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و مخازن از سد ماملو به شهر پیشوا به دلیل بحران های آبی اخیر بسیار لازم است.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا گفت: خطوط و شبکه های فرسوده آبرسانی شهر و روستاها احتیاجمند اصلاح و بازسازی و طرح فاضلاب شهری نیز دارای اولویت اجرا و تکمیل است.

وی توضیح داد: به منظور توسعه شهرستان های جنوب شرق استان تهران، طرح متروی تهران به قرچک-ورامین و پیشوا با توجه به تفاوت های فاحش و آشکار مالی-توسعه ای آن با قطار حومه ای باید مجددا احیا گردد.

عباسی اضافه نمود: به منظور جبران کمبود فضاهای آموزشی و ورزشی با توجه به سند توسعه شهرستان و همچنین جدیدالتاسیس بودن شهرستان و ضرورت برطرف آثار محرومیت، فرهنگسرای بزرگ پیشوا باید هرچه سریعتر عملیاتی گردد.

وی بیان نمود: با توجه به ظرفیت های منطقه برای برون رفت از شرایط مالی موجود کشور و کاهش اتکا به صنعت نفت، به تقویت عرصه و حوزه کشاورزی بخصوص توسعه گلخانه ای توجه ویژه و اقدامات مشوقانه بیشتری برای کشاورزان زحمتکش انجام گردد که آمادگی ارائه طرح به ویژه در زمینه راه اندازی توریسم کشاورزی را در پیشوا داریم.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: به جای نگاه واردات گوشت و دام، با ارائه تسهیلات مناسب، دامپروران منطقه تقویت و فعال تر شوند و دست حمایتی دولت در تضمین خرید دام و محصولات آنها پشتیبان باشد که در این صورت تمام احتیاجمندی های استان در مورد گوشت قرمز و لبنیات تامین می گردد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت مناسب منطقه و شهرستان که دولت محترم طرح احداث پارک لجستیک کشاورزی در پیشوا و 15 نقطه کشور را مصوب کرده، اجرایی گردد.

عباسی اضافه نمود: برای توسعه و عمران متوازن شهرستان و اتصال حلقه صنعت به کشاورزی و رونق مالی و اشتغالزایی احتیاج به استقرار صنایع تبدیلی در شهرک صنعتی و حمایت بیشتر از سرمایه گذاران در شهرک صنعتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسائل شهرستان پیشوا به روایت فرماندار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل شهرستان پیشوا به روایت فرماندار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید