زندانی سری در شمال سوریه با 5000 داعشی که به 40 زبان صحبت می کنند

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، شبکه ITV News انگلیس گزارش تصویری را منتشر کرده که وضعیت زندانیان در بند زندانی سری در شمال سوریه را که شامل 5000 بازداشتی داعشی است، نشان می دهد؛ داعشی هایی با تابعیت های مختلف که به 40 زبان صحبت می کنند، در حالی که آینده شان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

زندانی سری در شمال سوریه با 5000 داعشی که به 40 زبان صحبت می کنند

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، به نقل از روسیا الیوم، بازداشتی هایی با تابعیت های اروپایی که شبکه انگلیسی با آنها مصاحبه کرده؛ کسانی که فریب تبلیغات جذاب داعش را خورده اند؛ داعشی که آنها را برای یاری به فقرا و سوری ها فراخوانده بود.

آنها اکنون آرزوی بازگشت به دیارشان و آغوش خانواده هایشان در سرمی پرورانند اما دولت هایشان عجله ای برای یاری به آنها ندارند.

افزون بر خطرات بهداشتی و روانی ناشی از اقامت نامحدود در این زندان سری که مملوء از جمعیت است، ناامیدی آنها به دلیل تجربه همکاری شان با داعش آنها را مضطرب و پریشان کرده است. مضاف بر اینکه بسیاری از آنها در شرایط سخت زندان تندخو شده اند.

طبق این گزارش، اداره زندان اخیرا ناگزیر شده بعد از درخواست ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش از حامیانش برای آزادسازی هم قطاران شان که در چنین بازداشتگاه هایی به سر می برند، تدابیر امنیتی را افزایش داده و نگهبانان زندان را بیشتر کند.

چند ماه پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا کشورهای اروپایی را تهدید کرده بود که اگر داعشی های زندانی در نزد نیروهای سوریه دموکراتیک را به کشورهایشان نپذیرند و یاریی در این باره نکنند واشنگتن و هم پیمانان محلی اش ناگزیرند آنها را آزاد کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زندانی سری در شمال سوریه با 5000 داعشی که به 40 زبان صحبت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندانی سری در شمال سوریه با 5000 داعشی که به 40 زبان صحبت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید