فرکی: بازی پیکان - سایپا دربی سکوت خودروسازان است، در بدترین شرایط به مصاف سایپا می رویم

به گزارش وبلاگ ورزشی 90، حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان از دیدار تیمش مقابل سایپا به عنوان دربی سکوت خودروسازان یاد کرد.

فرکی: بازی پیکان - سایپا دربی سکوت خودروسازان است، در بدترین شرایط به مصاف سایپا می رویم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ ورزشی 90, حسین فرکی در نشست خبری پیش از بازی تیم فوتبال پیکان مقابل سایپا در دیداری معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر, گفت: بازی فردا عقب افتاده است که متأسفانه در زمان خودش انجام نمی گردد و تیم ها با شرایطی متفاوت مقابل هم قرار می گیرند. چند بار تاریخ این بازی عوض شد و در این تاریخ (فردا) باید برگزار گردد که شاید اگر قبل تر برگزار می شد احتیاج تیم ما هم رفع می شد.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر این بازی در زمان خودش برگزار می شد خیلی بهتر بود، اما با برگزار نشدن این بازی ما دو باخت پشت سر هم آوردیم و از این بابت آسیب دیدیم. ابتدا قرار بود این بازی قبل از سال 98 برگزار گردد. ما قبل از سال شرایط خیلی خوبی داشتیم و الان شرایط برای سایپا برعکس شده است. متأسفانه بازی قبل از سال جدید برگزار نشد و باز هم به تأخیر افتاد و حالا باید در بدترین شرایط به مصاف سایپا برویم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به اینکه این مسابقه به نوعی دربی خودروسازان به حساب می آید، گفت: این بازی دربی سکوت خودروسازان است، چون دو تیم با اینکه جزو تیم های تاریخی ایران هستند، اما بازی آنها در سکوت و بدون طرفدار برگزار می گردد. برای همین این بازی از نگاه ما یک بازی معمولی به حساب می آید و نه یک دربی. البته این دلیل نمی گردد که ما در این بازی خوب کار نکنیم. ما با سایپا سه امتیاز اختلاف داریم و می خواهیم سه امتیاز این بازی را از آن خود کنیم.

وی با اشاره به میزبانی استادیوم شهدای شهر قدس از این بازی گفت: خیلی جالب است که ما میهمان هستیم، اما در زمین خودمان بازی می کنیم! الان ما نمی توانیم در زمین خودمان تمرین کنیم و این چیز عجیب و غریبی است.

فرکی عنوان نمود: با توجه به اینکه هفته گذشته مقابل پرسپولیس نتیجه را واگذار نموده ایم احتیاج داریم که در این بازی پیروز شویم تا بتوانیم وضعیت مان را در جدول سروسامان دهیم. به هرحال با مشکلاتی که وجود دارد خیلی چیزهای دلخواه ما رعایت نمی گردد و باعث می گردد تیم ها آسیب ببینند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان خاطر نشان کرد: در تیم های سایپا و پیکان بازیکنان باکیفیتی دیده می شوند. ما بازی های اخیر سایپا را به خوبی بررسی نموده ایم و کاملاً می دانیم که آنها با چه تاکتیک و سیستمی به میدان می آیند. البته سایپا هم از ما شناخت کافی را به دست آورده است. اینکه نتیجه بازی چطور رقم می خورد بستگی به نفرات داخل زمین دارد که به چه شکلی از موقعیت های شان استفاده می نمایند.

وی ادامه داد: پیکان در بازی رفت با سه گل مقابل سایپا به رجحان رسیده است. شاید در آن مقطع سایپا وضعیت خوبی نداشته است، اما الان به نوعی رشد نموده و وضعیتش متفاوت شده است. امیدوارم در بازی فردا پیروز شویم تا بتوانیم با خیال آسوده در جدول به مسابقات مان ادامه دهیم و فرصتی ایجاد گردد تا جوان های مان را به میدان بفرستیم، همان طور که در اهواز از امیر روستایی استفاده کردیم و پیروز به گلزنی شد. ما هنوز از رزاق پور نتوانسته ایم استفاده کنیم. خدابنده لو که در اختیار تیم امید بوده است را نیز داریم و می توانیم به میدان بفرستیم. ما همواره با تیم امید همکاری لازم را داشته ایم و می خواهیم این جوان ها را بیشتر در ترکیب داشته باشیم تا تجربه آنها برای مسابقات آینده بالاتر برود.

فرکی درباره اینکه پیکان شانسی برای کسب سهمیه آسیا ندارد و در صورت حتمی شدن بقا در لیگ چه انگیزه ای برای ادامه مسابقات خواهد داشت، گفت: نباید این طور فکر کنیم که چون خیال مان از ماندن در لیگ راحت شده است، دیگر انگیزه نخواهیم داشت. الان وضعیت طوری است که سرنوشت تیم های بالا و پایین جدول به هم گره خورده است و برای همین باید با جدیت مسابقات مان را ادامه داده و بازی جوانمردانه را در دستور کار قرار دهیم، همان طور که استقلال خوزستان همین کار را کرد و در هفته گذشته تا لحظات پایانی از حریفش جلو بود، ما هم همین طور کوشش می کنیم تا خودمان را به نیمه بالای جدول برسانیم.

وی اضافه کرد: به هرحال در هفته های آینده فضایی ایجاد می گردد که ما می توانیم از جوان های مان استفاده کنیم و به آنها میدان دهیم، هر چند که این بازیکنان کیفیت بالایی دارند و می توانند همپای سایر نفرات بازی نمایند. ما کوشش خودمان را می کنیم تا خدایی ننموده تیمی از نتیجه ما آسیب نبیند. ما در بین تیم های بالای جدول با تراکتورسازی بازی داریم که مطمئناً با تمام توان مقابل این تیم بازی خواهیم کرد. ان شاءالله همه تیم ها نیز همین نگاه را به مسابقات شان داشته باشند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره معین نشدن سرمربی تیم ملی گفت: اگر راجع به این موضوع صحبت نکنیم بهتر است، اما امیدواریم هر چه زودتر تکلیف سرمربی تیم ملی معین گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرکی: بازی پیکان - سایپا دربی سکوت خودروسازان است، در بدترین شرایط به مصاف سایپا می رویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرکی: بازی پیکان - سایپا دربی سکوت خودروسازان است، در بدترین شرایط به مصاف سایپا می رویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید